Sosyal medya okur-yazarlığı ile gelişen teknolojik dünyada, artık hemen hemen her alana ilişkin bilgiyi internet üzerinden araştırmakta ve yardım almaktayız. Alışverişten tutun da bankacılık işlemlerine kadar her alan için bir online dijital platformu bulunmakta. Son yıllarda bu eğilim, aynı şekilde eğitim dünyasında da hızla yayılmakta; kurumlar ve bireyler uzaktan eğitim programları sayesinde birçok alanda uzmanlık alanlarını sunmaktadır. Pekala Online Eğitim’in artıları nelerdir? Nelere dikkat edilmelidir? Naci Hoca neler yapmaktadır? Gelin kısaca bir göz atalım.

  1. Online Eğitim’in Artıları Nelerdir?

+ Sınıf ortamında kaybolmanı engeller.

+ Zamandan tasarruf sağlar.

+ İstediğin mekandan bir tık ile eğitim almanı sağlar.

+ Fiziksel olarak bir mekanda bulunmana gerek olmadığı için trafik, yemek ve en önemlisi ”insan” kaynaklı sıkıntılarla uğraşmak zorunda değilsin. Sadece eğitimine odaklanmanı sağlar.

+ Maddi olarak kursa gidip kayıt olmaktan ya da özel ders almaktan daha az maliyetlidir. Üstelik kafan şişmeden, bir  ses ya da gürültüye maruz kalmadan rahat rahat notlarını tutarak dersini dinleyebilirsin.

+ Kaliteli eğitim verildiğine inandığın bir kurumun ya da bireyin eğitim merkezine uzaksanız ve fiziki olarak katılma  şansınız yok ise, sizin için en ideal seçenek bu olmaktadır. Artık o kişi/kurum, evinize ya da iş yerinize misafir  olmaktadır.

         2.  Online Eğitim’de Nelere Dikkat Edilmelidir?

* Verilen eğitimin programı şeffaf bir şekilde kişi/kurum tarafından paylaşılmalı, çünkü katılımcılar uzakta olduğundan her türlü bilgiyi öğrenmek isterler.

* Eğitim programının içeriği net bir şekilde aktarılmalı, hedeflerin ve kullanılacak kaynakların neler olduğu   belirtilmelidir.

* Kullanılan platformun çok sade bir arayüzü olmalı ve ses, görüntü vb. teknik donanımlar bakımından kullanıcıya sıkıntı oluşturmamalıdır.

* Program ne kısa olup amaçtan uzak; ne de uzun olup gereksiz sıkıcılı olmalıdır. Katılımcıyı fiyat- saat-içerik açısından tatmin edici olmalıdır.

          3.  Naci Hoca Uzaktan Eğitim Programlarında Neler Yapmaktadır?

+ Öncelikli olarak YDS ve YÖKDİL ağırlıklı Online eğitimler vermektedir.

+ Birebir dersler şeklinde Genel Dil, LYS5 ve TEOG İngilizcesi dersleri vermektedir.

+ 5 farklı program tipi uygulamakta ve 5 güne yaymaktadır.

+ Kişinin ihtiyacına göre programını belirlemesine ve hedefe daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

+ Her program türüne en fazla 20 öğrenci almaktadır. Katılımcılar ile yakından ilgilenmekte, birebir sorularına cevap vermekte ve kişi tatmin oluncaya dek eğitim programına devam etmektedir.

+ Eğitim saati olarak 2 saat ücret almakta, fakat ders olarak her zaman bu saatin üzerinde ders yapmaktadır.

+ Katılımcının anlamadığı konuyu pekiştirmesi için, konu tekrar videolarını katılımcılara ulaştırmakta ve anlamadığı konuları ÜCRETSİZ olarak tekrar anlatmaktadır.

+ Naci Hoca, eğitim materyallerini katılımcılara dersten 1 gün önce bireysel olarak ulaştırmakta ve böylelikle konuya hazırlıklı gelebilme ihtimalini artırmaktadır.

Kişilerin genelde önyargılı yaklaştığı Uzaktan Eğitim dünyasını siz de zorlanmadan keşfedebilirsiniz. Naci Hoca ile Online eğitime ilk ve son adımınızı atıp, size yeten puanı hızlıca alabilirsiniz. Uzakta olsak da amacımız aynı: Akademik Sınavları bir engel olmaktan kaldırmak.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir